Ukrajinština v Netflixu

Od března 2022 je možné sledovat řadu filmů na Netflixu v ukrajinštině. Buď s ukrajinskými titulky nebo s ukrajinským dabingem, případně s obojím. Ukážeme vám, jak váš účet Netflixu nastavit, aby ukrajinštinu zobrazoval. A také, jak nalézt na Netflixu filmy s ukrajinštinou.

Jak nastavit Netflix, aby zobrazoval ukrajinštinu

Ve webovém prohlížeči otevřete stránku www.netflix.com/YourAccount. Dole na ní najdete sekci Profil a rodičovský zámek. Kliknutím na šipku vpravo rozbalíte detailní nastavení profilu.

netflix-1

Najděte řádek z názvem Jazyk a napravo klikněte na Změnit

netflix-2

Zobrazí se vám nastavení jazyků. Nahoře vidíte váš primární jazyk (pravděpodobně češtinu, někdo možná angličtinu). Dole můžete zaškrtnout další jazyky, které chcete mít na Netflixu dostupné, zaškrtněte Українська (ukrajinština). Jazyků můžete vybrat víc, ale doporučujeme jich mít vybráno jen pár. Nakonec zvolte dole Uložit.

netflix-3

Ve výběru dabingu a titulků byste nyní měli vidět ukrajinštinu. Je možné, že bude vaší aplikaci Netflix nutné ukončit a znovu spustit, aby se nastavení projevilo.

Pokud vám tento postup z nějakých důvodů nefunguje, podívejte se na Návod od Netflixu.

Jak nalézt pořady s ukrajinským dabingem a ukrajinskými titulky

Zdaleka ne každý pořad na Netflixu obsahuje ukrajinštinu. Ukážeme vám dva způsoby, jak můžete takové filmy nalézt.

Nalezení pořadů s ukrajinštinou přes web Netflixu

  • Když si zobrazíte ve webovém prohlížeči stránku netflix.com/browse/audio/uk, měli byste vidět seznam pořadů z ukrajinským dabingem
  • Když si zobrazíte ve webovém prohlížeči stránku netflix.com/browse/subtitles/uk, měli byste vidět seznam pořadů s ukrajinskými titulky

Nalezení pořadů s ukrajinštinou přes neoficiální web

K hledání můžete použít katalog unogs.com (Unofficial Netflix online Global Search). Ten funguje, i když nemáte na Netflixu aktivní účet.

Bonus tip: Jak sledovat Netflix s titulky v ukrajinštině i češtině

Chcete se dívat na Netflix s vašimi ukrajinskými přáteli? Sledujete pořad v originálním anglickém znění a chtěli byste současně vidět titulky v ukrajinštině i češtině? Je to možné.

image

Řešením je sledovat Netflix přes webový prohlížeč Chrome s nainstalovaným rozšířením Language Reactor

Language Reactor je dostupný zdarma a nainstalujete ho z obchodu Chrome

Po jeho nainstalování vám přibude při sledování pořadů Netflixu nové nastavení dole na liště.

netflix-language-reactor

Kliknutím na ně můžete Language Reactor zapnout nebo vypnout. Když ho zapnete a kliknete na ozubené kolečko, objeví se dialog s nastavením. V něm můžete vybrat audio pořadu a dva jazyky titulků, které se při přehrávání zobrazí pod sebou.

netflix-language-reactor-2

Language Reactor obsahuje mnohem víc nastavení a některé jeho pokročilé funkce jsou placené, ale to již přesahuje rozsah tohoto návodu.

❤️ Užijte si sledování filmů s Netflixem. Насолоджуйтесь переглядом фільмів з Netflix. ❤️