Movapp.cz je projekt, který vznikl v rámci iniciativy Stojíme za Ukrajinou v komunitě expertních dobrovolníků Česko.Digital.

Cíl Movapp

Cílem Movapp.cz je usnadnit dorozumění mezi Čechy a Ukrajinci. V první fázi byl vypublikován přehled základních česko-ukrajinských frází. V dalších fázích budeme vytvářet nástroje pro jejich procvičování a chceme se stát rozcestníkem pro další nástroje a materiály, které pomůžou s učením ukrajinštiny a češtiny.

Proč Movapp?

Mова [mova] znamená ukrajinsky jazyk. Movapp je aplikace pro trénink jazyků.

Movapp je k dispozici zdarma a je vytvářena jako otevřený software pod licencí MIT, to znamená, že ji můžete zdarma nejen používat, ale také si ji upravit (pokud umíte programovat).

Texty, obrázky a audiosoubory Movapp jsou pod licencí CC BY-NC 4.0. (Uveďte původ-Neužívejte komerčně 4.0), což znamená, že je můžete pro vlastní potřeby používat zcela bez omezení. Pokud byste je chtěli dále šířit (v původní nebo v upravené podobě), můžete tak dělat pouze nekomerčním způsobem a s uvedením původních autorů.

Původní autorkou základní sady slov a frází je Tereza Javornická a Yevheniia Valova (EDUA Group). Tuto sadu udržuje a dále rozšiřuje tým Movapp.

Náš tým

Aktuální sestava

Aktuální sestava

Jarní sestava

Jarní sestava

Vývoj Apple aplikace

Martin Kluska, Jakub Růžička, Daryna Meliš, Radek Pištělák

Vývoj Android aplikace

Václav Chlumský, Ondřej Málek

Vývoj webu

Juraj Uhlár, Marek Mego, Yana Kliuchnikava, Nataliia Diak, Oleg Antonyak, Bára Skálová, Pavel Kalenský, Michael Kubín

Vedení projektu

Martin Hassman, Tatiana Chytilová, Lukáš Vražina, Martina Krejčí

Marketing

Eva Došková, Lenka Kolisnyk, Veronika Uhrová, Adéla Bolváriová, Hana Langerová, Stanislava Dovhunová, Kateřina Strakošová, Monika Fabryová

Tvorba obsahu

Tereza Javornická, Silvia Potočná, Daniela Havrilová, Daniel Mikulka, Nikola Glatz, Alena Burneleit, Anna Lamberová, Monika Pavlovičová, Petra Císařová, Petr Illek, Roman Žydyk, Yevheniia Valova

UX tým

Marianna Babjaková, Valeriia Kuna, Martin Baránek

Testování

Anna Popelková, Nina Belyavskaya, Magdaléna Morong, Milan Vachovec

Děkujeme týmu z České spořitelny

Ema Dolejšková, Rebeka Donné, Jan Jaroš, Filip Novák, Tomáš Selmeci, Anna Smékalová, Vlastimil Snopek, Vítězslav Studnička, Luboš Sytenský, Petr Tomášek

Chcete nám pomoci s obsahem, nebo se jinak zapojit?
Hledáte na nás kontakt?

Napsali o nás

Jak nás najdete

Můžete nás hledat pomocí výrazů: "movapp", "movaap" nebo "mova app". Pokud o nás budete psát, používejte název Movapp.

Stojíme za Ukrajinou

Stojíme za Ukrajinou je iniciativa dobrovolníků napříč organizacemi a spolky. Jsme běžní řadoví občané, kterým není lhostejná současná situace související s válečným konfliktem vedeným Ruskem proti suverénní demokratické Ukrajině. Tato iniciativa vznikla přirozeně, vyrůstá z dlouhodobé podpory Ukrajiny po anexi Krymu, s eskalací napětí začala být ve veřejném prostoru zřejmá 19. února 2022 a od té doby organicky roste.

Česko.Digital

Česko.Digital je komunita expertních dobrovolníků z mnoha oborů od IT přes projektové řízení až po marketing, kteří ve svém volném čase pomáhají státu a nestátním organizacím a mění tak Česko k lepšímu. Komunitu Česko.Digital založili v roce 2019 Jakub Nešetřil, Radka Horáková a Eva Pavlíková.